Начало НовиниАнализиСъбитияБелгийският, Британският и Холандският регулатори

Върни се назад

Назад

Белгийският, Британският и Холандският регулатори

Белгийският, Британският и Холандският регулатори

представиха визията си за разпределение на капацитета при транспортиране на природен газ

Белгийският енергиен регулатор – „CREG”, в партньорство с регулаторите от Великобритания и Холандия, съответно „Ofgem и ACM”, публикуваха обща визия за прилагането на процедурите за „Дългосрочен капацитет използвай го или го губиш” (Long Term UseItOrLoseIt). Този механизъм, регламентиран официално с решение на Европейската комисия от 2012 г., гарантира връщането на пазара на неизползвания капацитет. Според правилата, регулаторите могат да наредят на системните преносни оператори да отнемат неизползвания капацитет от транспортиращите компании при определени условия. Публикуваният документ представя позицията на регулаторите по изискванията и принципите за използване на механизма, в т.ч. детайли по прилагането му и критериите за предоставяне на информация за взимане на решения от страна на регулаторните органи.
Източник: NERA

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Сподели: