Начало НовиниАнализиСъбитияЗакон за енергийния преход

Върни се назад

Назад

Закон за енергийния преход

Закон за енергийния преход

На 30.07.2014 г., френският министър на околната среда и устойчивото развитие, г-жа Сеголен Роял, представи проект на Закон за енергийния преход и екологосъобразния растеж, предоставяйки по-детайлна информация, в сравнение с тази от представената на високо ниво на 18.06.2014 г. Законодателният процес се извършва в съответствие с график, според който законът следва да влезе за обсъждане в Парламента на 01.10.2014 г. Сред целите заложени в проекта са намаляване на крайното потребление на енергия с 50% до 2050 г. и намаляване с 30% до 2030 г. на потреблението на енергия, произведена от изкопаеми горива, като и в двата случая базовите нива са тези от 2012 г. В допълнение, документът предвижда дял на ВЕИ в крайното енергийно потребление от 32 %, в сравнение с 13.7% през 2012 г. Зад законопроекта стоят, както стремежа за опазване на околната среда, така и икономически съображения, във връзка с които Франция се опитва да намали общото си енергийно потребление. Като част от енергийния преход се предвижда субсидиране на изпълнението на енергоефективни мерки при домакинствата. Общите разходи, които ще възникнат в резултат от прилагането на закона се оценяват на €10 милиарда.
Източник: NERA

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Сподели: