Начало НовиниАнализиСъбитияПромени при съхранението на природен газ

Върни се назад

Назад

Промени при съхранението на природен газ

Промени при съхранението на природен газ

Промени при съхранението на природен газ и ефектите върху сигурността на снабдяването


Съветът на европейските енергийни регулатори (CEER) публикува Междинен доклад относно промяна в използването на хранилищата за природен газ и последиците за сигурността на снабдяването.

Документът разглежда променящата се използваемост на газохранилищата в Европа и последиците за сигурността на снабдяването. Той представя резултатите от въпросник на CEER, изпратен до потребителите и операторите на газохранилища, с цел изясняване на причините за резервиране на по-малко капацитет в газохранилищата през последния период на съхранение (2012/2013) и за очакваното бъдещо поведение на операторите при резервирането на капацитети.

Докладът описва възможните последици за сигурността на доставките.

Въз основа на получените отговори CEER е изготвила и представила доклад с първоначални заключения по време на 24-тия Мадридския форум, проведен през октомври 2013 г. По искане на Форума по-нататъшната стратегическа дискусия по въпроса за съхранение ще се проведе успоредно с финализирането на доклада, който се планира да бъде публикуван през 2014.

В допълнение, CEER публикува статия с „Въпроси и отговори“, които предоставят основна информация за най-важните въпроси, разгледани в доклада на достъпен език.

За повече информация вижте самия Доклад и „Въпроси и отговори“ към него.

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Сподели: