Начало НовиниАнализиСъбитияСъздаване на „лоша банка“ в ядрения сектор

Върни се назад

Назад

Създаване на „лоша банка“ в ядрения сектор

Създаване на „лоша банка“ в ядрения сектор

Като резултат от изпълнението на плана на германското правителство за ускорено прекратяване използването на ядрена енергия, операторите на ядрените централи са задължени да ги изведат от експлоатация, като разходите за това се оценяват на повече от €30 милиарда. Водещите компании в сектора предложиха създаването на държавна фондация, която да играе ролята на „лоша банка“ и да контролира спирането на мощностите. Идеята е компаниите да прехвърлят на фондацията акумулираните милиарди отчисления за извеждане от експлоатация и съхранение на съоръженията, заедно с риска разходите по изпълнение на тези дейности да надхвърлят наличните средства. Германското правителство отхвърли тази идея като заяви, че компаниите са тези, които носят отговорност за безопасното извеждане от експлоатация и съхранението на ядрените отпадъци.
Източник: NERA

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Сподели: